Home Locuri pescuit Partide ID:19987

Unde am pescuit!

Comentariile pescarilor



Movilita 2
loc. Movilita, jud. Ialomita

  • Adaugat de: person DannyPH
  • scheduleacum 12 ani
  • visibility30 vizite
  • thumb_up 0 likes
help Cere informatii label_outline
Data partidei:
acum 12 ani

label_outline
Taxa pescuit (o persoana):
50lei/12 ore

label_outline
Drum de acces
Drum de camp facut de tractor. Daca ploua este destul de dificil. Inainte de satul Movilita (aprox. 1 km) faci stanga.

label_outline
Momeli folosite:
Porumb diferite arome, rame, viermusi, pufulete, mamaliga.


label_outline
Comentariu despre partida
Partida a fost intre orele 06-17.
Vremea a fost insorita si cu vant (orele 11-15).
Am pescuit pe partea opusa baracii. Am traversat digul dintre 3 si 2. Am mers dupa cele 2 salcii ccs 600m.
Balta era sustect de libera. Aproximativ 20 persoane, 7 masini.
De prins doar bibani, cel mai mare 10 cm.
La cele 11 lansete am reusit sa prindem 2 bibani de 8-10 cm. Cum sa prindem caras data te omoara baboiul. 0 kg caras sau alt peste. Observatie: nimeni dupa balta nu a prins crap. Era un domn care prinsese un caras mai mare ca palma.


label_outline
Informatii cu caracter statistic
-Cantitatea retinuta: 10 kg
-Nr. scule folosite: 5 scule


Pentru noutati despre acest loc, 🎣

warning
Opiniile si recomandarile prezentate in acest material sunt facute in nume personal si apartin in totalitate autorului, ele nu pot fi atribuite site-ului Pescuitul.ro sau administratorilor sai. Comentariile pescarilor pot contine erori sau informatii expirate. Daca sesizati existenta unor erori sau abuzuri, nu ezitati sa ne raportati cazul urmand acest link.

fiber_newStiri

Se instituie măsuri de prohibiție pentru pescuitul în scop comercial, recreativ/sportiv și familial al oricăror specii de pești, crustacee, moluște și alte viețuitoare acvatice vii în habitatele piscicole naturale, pe o durată de 60 de zile, în perioada 09 aprilie – 07 iunie inclusiv, iar în apele care constituie frontieră de stat, pe o durată de 45 de zile, în perioada 24 aprilie – 07 iunie inclusiv [...]

Permisele de pescuit pentru anul 2023 se pot obtine online prin intermediul aplicatiei informatice disponibile la adresa... [...]